Dodano: 2020-04-01, śp. Aniela Owczarczak

Dnia 3 maja 2017 roku zmarła, po długiej chorobie nasza parafianka, mieszkanka Przygórza śp. Aniela Owczarczak. Pani Aniela urodziła się 11 kwietnia 1927 roku we Francji. Tam też się wychowywała w rodzinie Andrzeja i Franciszki Kozak i tam też wyszła za mąż za Zygfryda Owczarczaka, z którym w 1946 roku przyjechała do Polski.  Tutaj początkowo państwo Owczarczakowie  zamieszkali w Boguszycach Gorce i tam urodził się ich pierwszy syn Zygfryd. Następnie młodzi małżonkowie przenieśli się do Przygórza. W 1954 roku przyszła na świat córka Daniela. Pan Zygmunt pracował na kopalni, a pani Aniela zajmowała się wychowaniem dzieci i pielęgnacją „domowego ogniska”. W 1987 roku owdowiała. Życie niestety jej nie oszczędzało. Pomimo, że była osobą bardzo pogodną i towarzyską, po śmierci syna i w 2012 roku córki, radość życia straciła swoją moc. W ostatnich latach bardzo chorowała i dlatego trzy ostatnie lata życia spędziła w Domu Pomocy Społecznej, w którym była otoczona troskliwą opieką. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Przygórzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.