Dodano: 2020-04-01, ¶p. Irena Peszko

W dniu 1 maja 2017 roku zmarła po długiej chorobie w szpitalu w Kłodzku nasza parafianka, mieszkanka Przygórza, ¶p. Irena Peszko. Pani Irena urodziła się w 17 lutego 1941 roku w Dębowej Ł±ce, w województwie kujawsko-pomorskim. Wychowywała się w rodzinie państwa Jana i Józefy Bukowskich, wraz z szóstk± rodzeństwa. Po wojnie, w poszukiwaniu lepszego życia, cała rodzina pani Ireny przeprowadziła się na tereny zachodnie i tutaj zamieszkała w Ludwikowicach, w których dzieci pobierały naukę. W 1962 roku wyszła za m±ż za Dionizego Peszko, który pracował na kopalni, jako traktorzysta. Przez pewien czas młodzi małżonkowie mieszkali w Drogosławiu, a następnie przeprowadzili się do Przygórza. W tym małżeństwie urodziło się 7 dzieci. Wielk± tragedi± życiow± pani Ireny było to, że pochowała czwórkę z siódemki swoich dzieci. W 1994 roku owdowiała. Przez wiele lat pracowała w szpitalu, a następnie w szkole w Przygórzu. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Przygórzu, obok swoich synów.  .

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.