Dodano: 2020-03-31, śp. Stefania Motyka

W dniu    9 lutego 2017 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa śp. Stefania Motyka. Pani Stefania urodziła się 30 maja 1936 roku we wsi Szynkielów, koło Wielunia. Wychowywała się w rodzinie Wiktorii i Jana Sapiejów,  wraz z pięciorgiem rodzeństwa. W czasie II wojny światowej cała rodzina pani Stefanii została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec. Do rodzinnej miejscowości państwo Sapiejowie wrócili dopiero po zakończeniu działań wojennych. Po ukończeniu liceum pedagogicznego w Cieszynie, pani Stefania została w 1955 roku skierowana do pracy, jako nauczyciel w szkole podstawowej w Jugowie. Jako nauczycielka pracowała w naszej miejscowości aż do emerytury, zaskarbiając sobie wdzięczność wielu pokoleń jugowskich uczniów. W 1956 roku wyszła za mąż za Czesława Motykę.  W rodzinie państwa Motyków urodziło się dwóch synów. Pani Stefania cieszyła  się także posiadaniem trójki wnuków i jednego prawnuka. W 2014 roku, po 58 latach wspólnego życia z mężem, owdowiała. Zmarła po długiej chorobie, zaopatrzona świętymi sakramentami. Została pochowana na cmentarzu komunalnym w Jugowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.