Dodano: 2020-03-31, śp. Aniela Martyna

W dniu 2 lutego 2017 roku odeszła do Domu Ojca, przeżywszy 88 lat, zaopatrzona świętymi sakramentami nasza parafianka, mieszkanka Przygórz śp. Aniela Martyna.  Całe życie naszej Mamy było związane z kultem Maryi i wiarą w Boga. Łaskę wiary otrzymała na chrzcie św. w kościele parafialnym w Niżankowicach (dawne kresy Rzeczpospolitej). Często wspominała ten kościół zwłaszcza w tym czasie, kiedy figurka Matki Bożej w Niżankowicach płakała. Do kościoła parafialnego chodziła pieszo 9 km. Wzrastała w atmosferze modlitwy i głębokiej wiary w rodzinie wielodzietnej. Wcześnie, bo w wieku 9 lat straciła Mamę. Wychowywał Ją Ojciec-niezwykłe łagodny i bogobojny. Atmosferę modlitwy domu rodzinnego przeniosła na całe swoje życie, dając świadectwo wiary dzieciom i wnukom. Życie w obecności Pana Boga i bliskiej relacji z Maryją zaowocowało w Jej śmierci. Maryja objawiła Swoją chwałę i przeprowadziła Mamę do Domu Ojca. W ostatnich godzinach życia była otoczona modlitwą i obecnością najbliższych. W tej modlitwie uczestniczyły rzesze za sprawą dzieła Faustyny „Koronka za umierających”. Dzieło to polega na tym, że w godzinie konania wysyłamy sms pod nr 505 060 205 z imieniem konającego i otrzymujemy zwrotny sms, że zgłoszenie zostało przyjęte i przekazane do osób czuwających. Do tego dzieła można się włączyć poprzez stronę www.faustyna.pl, by służyć modlitwą za konających. Nasza mama została pochowana na cmentarzu parafialnym w Przygórzu. Msza św. ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 4 kwietnia w Przygórzu, w kościele w którym tak wiele czasu spędziła na modlitwie.  Dzieci.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.