Dodano: 2020-03-29, śp. Stanisław Strama

W dniu 5 grudnia 2016 roku zmarł w swoim domu, w otoczeniu najbliższej rodziny, nasz parafianin, mieszkaniec Przygórza śp. Stanisław Strama. Śp. Stanisław urodził się 4 marca 1929 roku w miejscowości Ciche w województwie małopolskim. Wychowywał się w domu Franciszki i Andrzeja Strama wraz z trzema siostrami i trzema braćmi. Jesienią 1946 roku przyjechał do Przygórza wraz z rodzicami w poszukiwaniu lepszego życia. Tutaj ukończył szkołę zawodową i zaczął pracować jako kierowca. W Przygórzu poznał swoją przyszłą żonę Paulinę, z domu Kachel, którą poślubił w 1957 roku. Rozpoczął pracę jako górnik w kopalni w Przygórzu. W tym zawodzie doczekał się emerytury. Do końca życia mieszkał w Przygórzu. Śp. Stanisław  cieszył się posiadaniem dwóch córek Elżbiety i Małgorzaty, czterech wnucząt oraz trzech prawnuczek. Został pochowany na cmentarzu w Przygórzu. Msza św. ofiarowana zmarłemu przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona w Przygórzu 2 lutego 2017 roku w święto Matki Boskiej Gromnicznej.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.