Dodano: 2020-03-29, śp. Maria Zubek

W dniu   12 listopada 2016 roku, zmarła w szpitalu w Nowej Rudzie, zaopatrzona świętymi sakramentami, nasza parafianka, mieszkanka Przygórza śp. Maria Zubek. Pani Maria urodziła się 10 marca 1933 roku w miejscowości Ciche, niedaleko Zakopanego. Wychowywała się w rodzinie państwa Józefa i Ewy Łowisz, wraz z dziewięciorgiem rodzeństwa. W 1954 roku w parafii w Chochołowie, zawarła związek małżeński ze Stanisławem Zubkiem. Zaraz po ślubie państwo Zubkowie wyjechali, w poszukiwaniu lepszego życia na tereny zachodnie. Początkowo mieszkali niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej w miejscowości Biała Woda, gdzie pan Stanisław dostał pracę w miejscowym PGR. W 1963 roku przeprowadzili się do Przygórza, w którym prowadzili gospodarstwo rolne. Pani Maria, wraz z mężem, cieszyła się posiadaniem córki i dwóch synów. W 1987 roku owdowiała, oraz kilka dni po mężu pochowała syna Jana. W 2014 roku zmarła jej jedyna córka – Władysława. Śp. Maria doczekała się siedmiu wnuków i dwóch prawnuków. Do końca życia mieszkała, wraz z synem Stanisławem i jego rodziną. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Przygórzu. Msza św. ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 13 grudnia o godz. 16.15 w Przygórzu.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.