Dodano: 2020-03-29, śp. Joanna Majerczyk

W dniu 3 listopada 2016 roku zmarła w rodzinnym domu, zaopatrzona świętymi sakramentami, nasza parafianka, mieszkanka Przygórza śp. Joanna Majerczyk. Pani Joanna urodziła się 23 sierpnia 1932 roku w miejscowości Łętowe, koło Mszany Dolnej. Wychowywała się w rodzinie Jana i Marii Kochniarczyków, wraz z sześciorgiem rodzeństwa.  Tam też pobierała nauki i wchodziła dorosłość. W grudniu 1958 roku wyszła w swojej parafii za mąż za Jana Majerczyka. Zaraz po ślubie państwo Majerczykowie, w poszukiwaniu lepszego życia, przyjechali na tereny zachodnie i zamieszkali w Ścinawce. Pan Jan pracował w lesie, pani Joanna zajmowała się domem. W 1962 roku pani Joanna wraz z rodziną przeprowadziła się do Przygórza. Tutaj wraz z mężem objęła gospodarkę, ale pan Jan w dalszym ciągu pracował w lesie. Państwo Majerczykowie doczekali się szóstki dzieci. Pani Janina, wraz z mężem, cieszyła się posiadaniem 15 wnuków i 12 prawnuków. Została pochowana na cmentarzu komunalnym w Nowej Rudzie, w rodzinnym grobowcu. Msza  św. Ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona w Przygórzu 16 grudnia.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.