Dodano: 2014-01-03, śp. Maria Długosz

Dnia 14 lipca pożegnaliśmy śp. Marię Długosz. Pani Maria zd. Wryk urodziła się 22 listopada 1925 roku w miejscowości Wielowieś koło Sandomierza.  Jako młoda dziewczyna została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie przebywała w obozie pracy. Podobnie jak jej wspólnicy w niedoli, ciężko tam pracowała, poznając „głód, chłód i choroby”. Po wyzwoleniu powróciła do domu. W 1946 roku poznała swojego przyszłego męża Bolesława – żołnierza Wojska Polskiego i w tymże roku w naszej jugowskiej parafii, jako jedni z pierwszych osiedleńców, zawarli związek małżeński. Państwo Długosz doczekali się czwórki dzieci, trzech córek i jednego syna. Pani Maria dziesięć lat temu owdowiała.  Oprócz dzieci posiadała 6 wnucząt i 6 prawnucząt. Była bardzo rodzinna i przez całe swoje życie, największą radość miała wtedy, gdy gromadziła się wokół niej cała rodzina. Żegnaj mamo i babciu. Dzieci i wnuki.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.