Dodano: 2020-03-28, śp. Gerard Depta

W dniu 1 października 2016 roku zmarł nasz parafianin, mieszkaniec Przygórza śp. Gerard Depta. Pan Gerard urodził się 24 czerwca 1947 roku w miejscowości Wilcze Gardło. Wychowywał się w rodzinie państwa Rainhalda i Jadwigi Depta, wraz z trojgiem rodzeństwa. W 1951 roku państwo Depta przeprowadzili się do Przygórza i zamieszkali na Zatorzu, gdzie prowadzili gospodarstwo. W Przygórzu pan Gerard uczęszczał do szkoły. Po zakończeniu nauki rozpoczął pracę w kopalni węgla kamiennego, w której przepracował 35 lat, aż do emerytury. W 1970 roku zawarł w Jugowie związek małżeński z poznaną w Przygórzu Renatą Szwejk, która tutaj spędzała u swojej rodziny wakacje. W tym związku urodziły się dwie córki. Państwo Depta cieszyli się także posiadaniem 6 wnuków i 4 prawnuków. Pan Gerard przez ponad 10 lat pełnił społecznie funkcję kościelnego w Przygórzu. Przez te lata włożył bardzo dużo wysiłku i pracy w trosce o piękny wystrój naszego kościoła, czym zasłużył sobie na wdzięczność naszej miejscowości.Pan kościelny został pochowany na cmentarzu parafialnym w Przygórzu. Msza św. ofiarowana zmarłemu przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona we wtorek 18 października 2016 roku o godzinie 16:15 w kościele w Przygórzu.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.