Dodano: 2020-03-28, śp. Maria Ciuksa

W dniu 30 września 2016 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Przygórza śp. Maria Ciuksa. Pani Maria urodziła się  9.09.1932r. w Posadzie Zarszyńskiej, małej wsi w województwie podkarpackim. Tam spędziła swoje dzieciństwo. Wychowała się w rodzinie państwa Kazimierza i Stanisławy Stareńczak, wraz z czwórką rodzeństwa. Do Przygórza przyjechała w poszukiwaniu pracy. Przez kilka lat pracowała jako przedszkolanka.Po ślubie z  Józefem Ciuksą, zajęła się wychowaniem dwójki dzieci i pracą w gospodarstwie. Przez wiele lat brała czynny udział w życiu społecznym Przygórza; była w kole gospodyń wiejskich i sołtysem. Ze swoim mężem Józefem przeżyli ponad 60 lat w związku małżeńskim. Pani Maria cieszyła się posiadaniem 6 wnuczek, 1 prawnuczki i 6 prawnuków.   Pogrzeb śp. Marii odbędzie się 3 października o godz. 15.00 w kościele w Przygórzu. Śp. Maria zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w Przygórzu.  Msza św. ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 26 października o godz. 16.15 w kościele Podwyższenia Krzyża św. .

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.