Dodano: 2020-03-28, śp. Maria Walaszek

W dniu 22 sierpnia 2016 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa, śp. Maria Walaszek. Pani Maria urodziła się 27 grudnia 1928 roku w miejscowości Nadwórna, na dawnych kresach Rzeczpospolitej. Wychowywała się w rodzinie Konstantego i Amelii Kapitz, wraz z dwójką braci. Bardzo szybko została sierotą, ponieważ rodzice zginęli w czasie wojny. Po zakończeniu działań wojennych szukała lepszego życia odwiedzając swoje rodziny, które mieszkały na zachodnich terenach. W Srebrnej Górze poznała swojego przyszłego męża Jana Walaszka, z którym w 1950 roku zawarła małżeństwo w Stoszowicach. W 1954 roku państwo Walaszkowie przeprowadzili się do Jugowa i tutaj pan Jan podjął pracę na kopalni. Pani Maria wychowywała w domu czwórkę dzieci – 3 synów i jedną córkę. Doczekała się także 10 wnuków i tyleż prawnuków. W 2009 roku owdowiała i ze względu na stan zdrowia zamieszkała u swojej córki w Gliwicach. Tam też zmarła, zaopatrzona świętym sakramentami. Została pochowana w rodzinnym grobowcu, na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 18 października 2016 roku o godz. 17.20, po nabożeństwie różańcowym.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.