Dodano: 2020-03-28, śp. Piotr Mateja

W dniu 9 sierpnia 2016 roku zmarł nasz parafianin, mieszkaniec Przygórza śp. Piotr Mateja. Śp. Piotr urodził się 8 czerwca 1962 roku w Nowej Rudzie. Był rodowitym przygórzaninem. Wychowywał się w Przygórzu, w rodzinie państwa Kazimierza i Lilianny, wraz z dwoma braćmi. Tutaj też chodził do szkoły podstawowej. Po ukończeniu nauki rozpoczął pracę w Kopalni Węgla Kamiennego. W Przygórzu poznał też swoją przyszłą żonę  Halinę Karpiej, z którą w 1986 roku zawarł sakramentalny związek małżeński w kościele w Przygórzu. Pan Piotr cieszył się posiadaniem dwójki dzieci, Rafała i Sandry. Przez trzy kadencje pełnił funkcję sołtysa Przygórza. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Przygórzu. Msza św. ofiarowana zmarłemu przez uczestników pogrzebu zostanie odprawione w kościele w Przygórzu 23 września o godz. 17.15.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.