Dodano: 2020-03-26, śp. Ryszard Lenda

W dniu 4 czerwca 2016 roku zmarł nasz parafianin, mieszkający w  Jugowie przy ulicy Jabłońskiej, śp. Ryszard Lenda.  Pan Ryszard urodził się 6 lutego 1935 roku w miejscowości Radzanówek k/Warszawy. Wychowywał się w rodzinie państwa Stanisława i Genowefy Lendów, wraz z bratem i siostrą. Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej. W roku 1950 przyjechał do Nowej Rudy, w poszukiwaniu lepszego życia i tutaj wstąpił do szkoły górniczej. Po ukończeniu szkoły  rozpoczął pracę w KWK. Na kopalni przepracował aż do emerytury. 2 kwietnia 1961 roku, zawarł w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie związek małżeński z Genowefą Łukasiak. W 1963 roku państwo Lenda przeprowadzili się do Jugowa i zamieszkali przy ulicy Jabłońskiej. Śp. Ryszard, wraz z żoną, cieszyli się posiadaniem trójki dzieci i 10 wnuków. Śp. Ryszard Lenda został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. ofiarowana zmarłemu przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 21 lipca o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.