Dodano: 2020-03-26, ¶p. Edeltraud Grossman

W dniu 25 maja 2016 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa ¶p. Edeltraud Grossmann. Pani Edeltraud była najstarsz± mieszkank± Jugowa, która urodziła się w naszej miejscowo¶ci. Przyszła na ¶wiat w Hausdorf,    23 maja 1930 roku, w rodzinie państwa Josefa i Marii Grossmann. Urodziła się w domu rodzinnym przy ulicy Stoknegen (Sitów). W domu rodzinnym wychowywała się wraz z jedynym bratem. Po wojnie państwo Grossmann zdecydowali się na pozostanie w Jugowie i pani Edeltraud podjęła, po pewnym czasie, pracę w ZPJ Nowa Ruda, oraz cały czas pomagała w rodzinnym gospodarstwie.  Posiadała dwóch synów i była babci± dla pięciu wnuków. Cieszyła się posiadaniem także trójki prawnuków. Warto zaznaczyć, że przez całe swoje życie mieszkała w tym samym domu, przy ulicy Sitów. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie, w grobie, w którym spoczywali jej rodzice.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.