Dodano: 2014-03-11, śp. Henryka Marcińczak

Dnia 19 lutego 2014 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa, śp. Henryka Marcińczak. W Jugowie mieszkała od 1947 roku. Przybyła tutaj z miejscowości Kęty pow. Oświęcim w Małopolsce, w której urodziła się 5 czerwca 1934 roku. Pochodziła z wielodzietnej rodziny. W domu państwa Jana i Balbiny Hankus   wychowywała się z siedmiorgiem rodzeństwa. Po przybyciu do Jugowa i ukończeniu szkół, rzez wiele lat pracowała jako telefonistka w elektrowni Ludwikowice a także w mleczarni w Nowej Rudzie. Pani Henryka doczekała się dwóch synów i dwójki wnuków. W 1994 roku owdowiała. Była bardzo zaangażowana w życie naszej miejscowości. Przez wiele lat udzielała się w KGW a także była chętna do pomocy przy wszelkich imprezach związanych z życiem Jugowa i naszej parafii.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.