Dodano: 2020-03-23, śp. Helena Kotwis

Dnia 29 marca 2016 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa śp. Helena Kotwis. Pani Helena urodziła się 25 sierpnia 1924 roku w Osjakowie koło Wielunia. Wychowywała się w rodzinie państwa Franciszka  i Marii Wróbel, wraz  z bratem i dwiema siostrami.  W czasie wojny została, jako młoda dziewczyna, wywieziona na roboty do Niemiec. Tam poznała swojego przyszłego męża Jana Kowtisa. W 1946 roku wrócili do Polski i zamieszkali na Pomorzu. W 1954 roku państwo Kotwisowie przyjechali na tereny zachodnie i zamieszkali w Zdrojowisku. Rok później przeprowadzili się do Jugowa i tutaj osiedlili się na stałe. Państwo Kotwisowie cieszyli się posiadaniem czwórki dzieci. W 1969 roku pani Helena owdowiała. Przez całe życie była osobą bardzo aktywną. Oprócz tego, że pracowała w ZPJ to także cały czas społecznie udzielała się na rzecz naszej wioski. Dopóki starczyło zdrowia angażowała się w działalność w KGW Jugów. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. w jej intencji, ofiarowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 29 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Jugowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.