Dodano: 2020-03-23, śp. Teodora Krzemińska

W dniu 31 marca 2016 roku, tuż po północy, zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa śp.  Teodora Krzemińska.  Pani Teodora urodziła się  27 listopada 1927 roku w Mieczysławowie na kielecczyźnie, w rodzinie państwa Rejowskich. Tam też rozpoczęła pobieranie nauk w szkole podstawowej.  Po II wojnie światowej, w czasie wielkiej migracji ludności przybyła na tereny zachodnie, które po wojnie przypadły Polsce i od listopada 1946 roku mieszkała w Jugowie. Pani Teodora żyła w tych czasach, które były bardzo niespokojne – jedni opuszczali Jugów, inni go zasiedlali. Teodora Rejowska   26. XII. 1953 roku zawarła w naszym kościele sakramentalny związek małżeński z Janem Krzemińskim. Początkowo pracowała w Zakładzie Krawieckim, a następnie w tzw. „okuciach” na ulicy Fabrycznej.  Państwo Krzemińscy doczekali się trójki dzieci.  W 1983 roku pani Teodora  owdowiała. Cieszyła się także  posiadaniem   pięciorga wnuków i sześciorga prawnuków.    Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. ofiarowana zmarłej przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 27 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.