Dodano: 2020-03-22, śp. Maria Dziedzina

Dnia 24 stycznia 2016 roku zmarła nasza parafianka śp. Maria Dziedzina. Pani Maria urodziła się 28 sierpnia 1928 roku w Rąbkowej, powiat Nowy Sącz, w rodzinie państwa Kazimierza i Marii Kusion. Była jednym z pięciorga rodzeństwa. W rodzinie państwa Kusionów wychowywały się 3 dziewczynki i dwóch chłopców. W 1949 roku zawarła związek małżeński z Józefem Dziedziną i wraz z mężem zamieszkała w Krynicy Zdroju. W 1961 roku rodzina państwa Dziedzinów, w poszukiwaniu lepszego życia,  przyjechała na ziemie zachodnie i zamieszkała w  Jugowie. Pani Maria pracowała w gospodarstwie, wychowując dzieci, a jej mąż pracował jako kierowca przy kopalni Nowa Ruda. W 1998 roku owdowiała. Pani Maria wychowała trzech synów i jedną córkę. Cieszyła się posiadaniem ośmiorga wnuków i tyleż samo prawnuków. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. w jej intencji, ofiarowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 12 kwietnia o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Jugowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.