Dodano: 2020-03-21, śp. Gertruda Prusak

W dniu 6 października 2015 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Przygórza śp. Gertruda Prusak. Pani Gertruda   urodziła się w Tuchowie w powiecie Tarnowskim  2 czerwca 1929 r. Tam też pobierała nauki.  12 kwietnia 1947 roku  wyszła za mąż za Władysława Prusaka. Na ziemie zachodnie państwo Prusakowie przyjechali w styczniu 1948 roku, wraz z nowonarodzonym synem Czesławem i od razu  zadomowili się w Przygórzu. W Przygórzu na świat przyszło jeszcze troje dzieci: córki Krystyna  i Stanisława, oraz syn Jan.

Wszystkie dzieci sakrament chrztu przyjęły w kościele w Przygórzu, a córki w Przygórzu również zawarły związki małżeńskie. Oboje małżonkowie pracowali na kopalni  „Bolesław” w Przygórzu, a później „Piast” w Nowej  Rudzie. W grudniu 2000 roku śp. Gertruda owdowiała. Śp. Gertruda cieszyła się posiadaniem czwórki wnuków i tyleż samo prawnuków. Przez całe swoje życie brała bardzo czynny udział w życiu parafii. Troszczyła się o kościół w Przygórzu, wielokrotnie inicjując i biorąc czynny udział w jego remontach i trosce o czystość. Czynnie i ofiarnie brała udział we wszystkich nabożeństwach. Zmarła zaopatrzona świętym sakramentami. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Przygórzu, obok męża Władysława. Msza św. w jej intencji, ofiarowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 6 listopada o godz. 16.15 w Przygórzu.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.