Dodano: 2018-02-18, śp. Waldemar Ziemiecki

W dniu 21 lipca 2015 roku zmarł nasz parafianin, mieszkaniec Jugowa, długoletni sołtys,  śp. Waldemar Ziemiecki. Urodził się w Warszawie 6 stycznia 1946 roku, w rodzinie państwa Józefa i Julii. Zaraz po narodzinach, wraz z rodzicami, oraz bratem i siostrą, przeniósł się do Jugowa. Przeprowadzka była wymuszona, ponieważ ojciec Józef walczył w AK i po wojnie musiał uciekać przed bolszewikami, ukrywając się na naszych terenach. Po ukończeniu szkół w 1966 roku podjął pracę w kopalni, w której przepracował aż do emerytury w 1991 roku. W 1976 roku zawarł związek małżeński z Teresą Kubiak, w kościele parafialnym w Drogosławiu. W rodzinie śp. Waldemara na świat przyszło dwóch synów. Pan Waldemar cieszył się także posiadaniem jednego wnuka. Przez dziesięć lat pełnił funkcję sołtysa Jugowa. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. w jego intencji, ufundowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 6 grudnia o godz. 17.00 w Jugowie.