Dodano: 2018-02-18, śp. Adam Sobera

W dniu 31 maja 2015 roku odszedł nasz parafianin, mieszkaniec Przygórza, śp. Adam Sobera. Urodził się 25 sierpnia 1955 roku w małej miejscowości Kochlew w województwie łódzkim. Wraz z rodzicami w 1956 roku przyjechał do Przygórza. Tutaj też urodził się jego brat Leszek. Ojciec Bonifacy z zawodu był krawcem, a mama Janina prowadziła dom, a gdy dzieci dorosły podjęła pracę w fabryce w Czechach.  Adam swoje życie zawodowe związał ze szkolnictwem. Przez 30 lat pracował, uczył i wychowywał młodzież w szkole zawodowej w Nowej Rudzie. W 1982 roku wziął ślub z Elżbietą Stramą, również mieszkanką Przygórza, z którą miał dwójkę dzieci: Waldemara i Izabelę. Po przejściu na emeryturę poświęcił się pracy w ogrodzie i w domu. Adam zmarł po ciężkiej chorobie. 8 tygodni temu przywitał na świecie swoją wnuczkę Marcelinę, która jest córką Mateusza i Izabeli.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.