Dodano: 2016-09-10, śp. Franciszek Zemlak

W dniu 6 maja 2015 roku zmarł, zaopatrzony świętymi sakramentami nasz parafianin, mieszkaniec Jugowa, śp. Franciszek Zemlak. Pan Franciszek urodził się 24 stycznia 1932 roku w miejscowości Zakościele, na dawnych kresach. Wychowywał się w rodzinie państwa Jana i Franciszki, wraz z  trzema siostrami. Po ukończeniu szkoły pracował zarobkowo na budowach i tam wyuczył się fachu. W 1952 roku został wcielony do armii sowieckiej. Całą służbę przepracował w okolicach Omska przy budowie zapory i elektrowni na rzece Irtysz. W 1957 roku w Zakościelu ożenił się z Janiną Letniowską, z którą dochował się jedynego syna Kazimierza. Do Polski rodziny Zemlaków i Letniowskich  przybyli w 1958 roku. Po tułaczce na Śląsku, Zielonej Górze, państwo Zemlakowie osiedlili się w Jugowie.  Pan Franciszek, aż do emerytury, pracował w budownictwie. Bardzo chętnie angażował się w pomoc parafii, służąc swoją fachową wiedzą murarską. Cieszył się posiadaniem jednego wnuka. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.     .