Dodano: 2015-06-19, śp. Fryderyk Keplinger

W dniu 12 grudnia 2015 roku zmarł długoletni mieszkaniec Jugowa śp. Fryderyk Keplinger. Urodził się 29 września 1929 roku w Ujsołach, koło Żywca. Dzieciństwo spędził na wschodzie w miejscowości Szewelówka, województwie Stanisławowskim. Wychowywał się w rodzinie państwa Zofii i Mariana, wraz z siostrą, która zmarła i trójką braci. W 1946 roku wraz z rodziną przyjechał na tzw. „Ziemie Odzyskane”. W 1960 roku ożenił się z Marianną Kalinowską. Ślub państwo Keplingerowie wzięli w Jugowie na święta wielkanocne.  Przez wiele lat pracował jako zawodowy kierowca w Zakładach Jedwabniczych, potem w Pogotowiu Ratunkowym, a następnie, aż do emerytury w 1989 roku, jako kierowca autobusu dowożąc górników do pracy. Do 2009 roku, wraz z żoną, mieszkał przy ulicy Sitów. Na ostatnie latach swojego życia przeprowadził się z żoną do Nowej Rudy. Cieszył się posiadaniem trójki dzieci. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.