Dodano: 2015-01-27, śp. Wladysława Surmacz

W dniu 20 listopada 2014 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa śp.  Władysława Surmacz. Urodziła się 20 lipca 1928 roku w Miedzieliszkach na Wileńszczyźnie i wychowywała w rodzinie państwa Antoniego i Adeli Mackieło z czworgiem rodzeństwa (dwóch braci i dwie siostry). W 1958 roku wyszła za mąż za Józefa Kieżunia. W 1958 roku przybyła, w ramach przesiedleń,  wraz z mężem i dwójką synów do Jugowa. Tutaj państwu Kieżuń urodziła się jeszcze córka. W 1967 roku zmarł jej mąż Józef – pracujący na kopalni. W 1974 roku wyszła powtórnie za mąż za Witolda Surmacza, z którym dodatkowo wychowywała dwójkę jego dzieci. Pani Władysława, aż do emerytury,  pracowała w ZPJ w Nowej Rudzie. Cieszyła się posiadaniem pięciu wnuków i piątki prawnuków. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. w jej intencji, ofiarowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 13 lutego w kościele parafialnym w Jugowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.