Dodano: 2015-01-25, śp. Irena Piórkowska

W dniu 14 września 2014 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa, śp. Irena Piórkowska. Życie pani Ireny było niezwykle ciekawe. Urodziła się 24 kwietnia 1923 roku w miejscowości Troki, na dawnych kresach. W rodzinie państwa Jurgielewicz, wychowywała się z bratem i trzema siostrami.  W czasie wojny czynnie  działała w miejscowej partyzantce AK. Po wojnie, wraz z rodziną przyjechała do Rawicza, potem do Góry Śląskiej, a w 1974 roku   do Jugowa i tutaj, aż do emerytury, pracowała w KWK. Do końca życia była osobą bardzo aktywną i często pomagała w kościele, przyczyniając się do upiększenia  jego wystroju, w czasie wszystkich świąt. Pani Irena cieszyła się posiadaniem sześciorga dzieci, dwudziestu wnuków i szesnastu prawnuków. Została pochowana w Górze Śląskiej, w której mieszka jej liczna rodzina. Na podstawie jej wspomnień, opracowywany jest we Wrocławiu album z historią jej życia.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.