Dodano: 2015-01-05, śp. Bronisław Boczulak

W dniu 20 listopada 2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkanie nic Jugowa śp. Bronisław Boczulak. Pan Bronisław urodził się 21 czerwca 1933 roku w miejscowości Koniuszki k/Lwowa. W rodzinie Mikołaja i Karoliny   wychowywał się z trójką braci i najstarszą siostrą. Po wojnie, rodzina Boczulaków została przesiedlona do Przemyśla, a następnie pan Bronisław, za przykładem braci, przybył na początku lat pięćdziesiątych do Jugowa. Odbywając służbę wojskową w Żaganiu, poznał swoją przyszłą żonę Annę Nartowską, z którą w 1955 roku zawarł w Jugowie związek małżeński. Ślubu udzielił im ówczesny proboszcz ks. Jankowski.  Pan Bronisław pracował na kopalni jako spawacz. Po dwudziestu latach pracy miał bardzo poważny wypadek samochodowy, po którym przeszedł na rentę. Cieszył się posiadaniem dwójki dzieci, trójki wnuków i dwójki prawnuków. Zmarł w domu. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. w jego intencji, ufundowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 10 lutego o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Jugowie.