Dodano: 2014-02-19, śp. Bolesław Kozaczka

Dnia 5 stycznia 2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkanie Jugowa śp.Bolesław Kozaczka.  Bolesław był jednym z tych, którzy jako pierwsi przyszli na świat się w naszej miejscowości. 26 listopada 1946 roku urodził się w Jugowie. Tutaj spędził całe swoje życie. W Jugowie chodził do szkoły podstawowej a następnie w Nowej Rudzie zdobył wykształcenie technika górnika. W kopalni w Nowej Rudzie  przepracował 26 lat. W 1970 roku ożenił się z Gertrudą Sołobodowską. W małżeństwie państwa Kozaczków przyszło na świat dwoje dzieci, córka i syn. Państwo Kozaczkowie doczekali się także pięcioro wnuków.

Dla śp. Bolesława, drugą po rodzinie miłością był sport. Pracując w kopalni był zawodnikiem lokalnego Piasta, broniąc jego bramki. Następnie trenował bramkarzy tego klubu, był trenerem juniorów noworudzkich, oraz przez wiele lat trenerem piłkarzy z Jugowa. Kolejną wielką  pasją jego życia była hodowla gołębi pocztowych.

W jego pogrzebie uczestniczyli, obok rodziny, przyjaciół i sąsiadów, delegacje sportowców, hodowców gołębi i przedstawiciele związków piłkarskich.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.