Dodano: 2014-11-10, śp. Magdalena Grzesik

W dniu 29 października 2014 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa śp. Magdalena Grzesik. Pani Magdalena urodziła się w miejscowości Bizancais we Francji 21 czerwca 1940 roku, gdzie mieszkali jej rodzice Aleksander i Marianna Badurscy. Tak jak wielu naszych rodaków, tam państwo Badurscy wyjechali, poszukując lepszego życia. W 1948 roku przyjechała z rodzicami do Jugowa i tutaj uczęszczała do szkoły podstawowej. W 1958 roku wyszła za mąż za Kazimierza Grzesika, także mieszkańca Jugowa. Ślub wzięli w naszym Jugowskim kościele. W tym związku przeżyli  51 lat. W 2009 roku  owdowiała i pochowała swojego męża na naszym jugowskim cmentarzu. Śp. Magdalena, aż do emerytury pracowała jako ekspedientka w sklepie spożywczym  w Jugowie. Doczekała się dwóch synów Ryszarda i Roberta. Rok przed swoją śmiercią doświadczyła wielkiego bólu, dowiadując się o śmierci syna Roberta. Cieszyła się także posiadaniem dwójki wnuków Jarka i Joasi. Śp. Magdalena została pochowana w Jugowie na cmentarzu parafialnym i spoczywa w jednym grobie ze swoim mężem. Msza św. w jej intencji, ufundowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona w Jugowie  24 listopada o godz. 17.00.