Dodano: 2014-10-27, śp. Zdzisław Szczerbuk

W dniu 7 października 2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkaniec Jugowa śp. Zdzisław Szczerbuk. Urodził się 26 czerwca 1949 roku w Jugowie.  Wychowywał się wraz z dwoma braćmi w rodzinie państwa Tadeusza Szczerbuka i Janiny zd. Korepta. Po ukończeniu szkół rozpoczął pracę zawodową w Zakładach Przemysłu Jedwabniczego „Nowar”, jako ślusarz. Następnie pracował w KWK „Piast” w Nowej Rudzie, jako mechanik. W 1974 roku ożenił się z Janiną Nartowską. W związku tym doczekali się państwo Szczerbukowie  dwóch synów i dwóch córek. Śp. Zdzisław cieszył się także posiadaniem jednego wnuka Tomasza. Przez wiele lat aktywnie działał w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jugowie. Udzielał się w niej jako mechanik a z biegiem lat został jej prezesem. Jego wielką pasją była muzyka. Przez wiele lat grał jako perkusista w zespole muzycznym. Zmarł w domu, wcześniej zaopatrzony sakramentami świętymi. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza święta w jego intencji, ufundowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 17 grudnia o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie