Dodano: 2014-10-07, śp. Bogusław Beńko

W dniu września 2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkaniec Jugowa śp. Bogusław Beńko. Bogusław był rodowitym jurgowianinem. Urodził się 7 września 1956 roku w Nowej Rudzie. Wychowywał się w domu p. Adolfa i Teresy Beńków wraz ze swoją jedyną siostrą. Po ukończeniu szkół, rozpoczął pracę na kopalni „Piast”. 24 sierpnia 1986 roku, w kościele parafialnym w Jugowie, zawarł związek małżeński z Wiesławą Ponikowską. Ślubu udzielił im ówczesny proboszcz ks. Henryk Krajewski. W tym związku państwo Beńko doczekali się dwójki dzieci; Dawida i Monikę. Śp. Bogusław zmarł niespodziewanie na zawał serca, pomimo natychmiastowej pomocy świadków , w czasie zabawy dożynkowej w Jugowie. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. ufundowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 18 grudnia.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie