Dodano: 2014-10-03, śp. Gertruda Sołobodowska

Dnia 17.09.2014r   odeszła od nas przeżywając 86 lat nasza  parafianka, zamieszkała w Jugowie przy ulicy Małachowskiego śp. Gertruda Sołobodowska.

Pani Gertruda urodziła się 08.01.1928 roku w Brzozie  Lubawskiej w rodzinie państwa Wiktora i Klary Tomaszewskich, w której wychowywała się z dwoma siostrami. Dzieciństwo spędziła  ciężko pracując na robotach przymusowych w Niemczech. W roku 1945 wróciła do Polski i w Kurzędniku wyszła za mąż za Kazimierza Sołobodowskiego.  W 1946 roku, w poszukiwaniu lepszego życia, państwo Sołobodowscy przyjechali do Jugowa i zamieszkali tutaj na stałe.

Śp. Gertruda doczekała się dwóch córek, czworga wnucząt oraz siedmioro prawnucząt. Ze swoim mężem Kazimierzem przeżyli 69 lat w zgodnym małżeństwie.

Przez całe swoje życie bardzo troszczyła się o swoją rodzinę, a także udzielała wszelkiej pomocy tym, którzy jej potrzebowali.. Otaczała wszystkich miłością i opieką do końca swoich dni.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.