Dodano: 2014-09-23, śp. Stefania Stolarz

W dniu  1 września 2014 roku odeszła na spotkanie z Panem Bogiem, przeżywszy 95 lat, nasza parafianka mieszkanka Jugowa,  śp. Stefania Stolarz. Stefania urodziła się 25 lutego 1919 roku w wielodzietnej rodzinie  Błażeja i Zofii Puzio w Wilczej Woli na Rzeszowszczyźnie. Jako najstarsza z rodzeństwa już jako siedmioletnie dziecko pracowała na gospodarstwie. W czasie wojny została skierowana do przymusowej pracy w majątku koło Płońska, który został zajęty przez Niemców. Ze względu na sumienne wywiązywanie się z obowiązków w gospodarstwie, pozwolono jej pomagać rodzinie i wysyłać paczki z żywnością, które wtedy często ratowały życie.  Po wojnie wróciła w rodzinne strony i  wyszła za mąż w 1946 roku za Stefana Stolarza. Do Jugowa państwo Stolarzowie przybyli w 1959 roku i podjęli pracę na swojej gospodarce. Śp. Stefania doczekała się pięcioro dzieci; czterech córek i jednego syna. Cieszyła się posiadaniem dziesięciorga wnuków i ośmiu prawnuków. Była osobą niezwykle pogodną. Codziennie modliła się do Matki Boskiej o opiekę nad sobą, rodziną i wszystkimi potrzebującymi. Rano, w dniu swojej śmierci, ogłosiła  najbliższym, że dzisiaj po południu przyjdzie po nią Matka Boska. I tak się też stało. Śp. Stefania została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. od uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 27 listopada o godz. 17.00.

Wieczne odpoczywanie racz jej da Panie. Matko Boska, którą tak bardzo kochała, wstawiaj się za nią.