Dodano: 2014-09-14, śp. Mieczysław Korepta

W dniu 8 września  2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkający w  Jugowie przy ulicy Kościuszki, śp. Mieczysław Korepta.   Pan Mieczysław urodził się 10 listopada 1926 roku w Rudnie Dolnym na kielecczyźnie. W 1939 roku, wyjechał wraz z całą rodziną na kresy wschodnie. Tam zastała go wojna i w 1940 roku rodzina Koreptów została przymusowo wywieziona na Syberię. Tam pan Mieczysław, jako młody chłopiec,  pracował przy wyrębie lasów i pozyskiwaniu drewna. Była to, jak wspominał praca katorżnicza. W 1943 roku, gdy Niemcy były w wielkiej ofensywie przeciwko sowietom, został przymusowo wcielony do armii sowieckiej. Następnie trafił do Armii Polskiej, formowanej na terenach ZSRR i wraz z nią przeszedł cały szlak bojowy, zakończony w Berlinie. W bitwie warszawskiej został ciężko ranny. Pan Mieczysław był odznaczony wieloma orderami polskimi i radzieckimi. Do Jugowa przybył w 1946 roku a 1964 roku zawarł w kościele parafialnym w Jugowie, związek małżeński z Moniką Czyrkiewicz, z którą przeżył 51 lat.  W tym związku doczekał się dwójki dzieci Jana i Małgorzatę, oraz cieszył się swoją wnuczką Eweliną. Był ostatnim kombatantem, który na wszystkie uroczystości kościelne i pogrzebowe przychodził w mundurze wojskowym w randze porucznika. Zmarł w swoim domu, zaopatrzony sakramentami świętymi. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie.

Msza św. w jego intencji, ofiarowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 25 listopada o godz. 17.00 w jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.