Dodano: 2014-06-28, Śp. Stanisław Gardian

W dniu 2 czerwca 2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkający w  Jugowie przy ulicy Robotniczej, śp. Stanisław Gardian. Pan Stanisław urodził się 8 maja 1934 roku w Olszownicy na kielecczyźnie w rodzinie Jana  i Stanisławy. Pochodził z rodziny wielodzietnej, w której wychowywało się sześciu braci i jedna siostra. Tam też chodził do szkoły i zdobył wykształcenie. W 1961 roku w Olszownicy zawarł związek małżeński z pochodzącą z tej samej wioski Ireną. W poszukiwaniu lepszego życia, niedługo po ślubie, państwo Gardianowie przyjechali do Jugowa. Pan Stanisław przez wiele lat, aż do emerytury,  pracował na kopalni w przedsiębiorstwie PRG. Wraz z żoną mieli dwóch synów, cieszyli się posiadaniem czwórki wnuków i pięciorga prawnuków. Śp. Stanisław zmarł po długiej chorobie i został pochowany na cmentarzu komunalnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie