Dodano: 2014-05-16, śp. Zdzisław Bojanko

W dniu 29 kwietnia 2014 roku zmarł nasz parafianin, mieszkaniec Jugowa śp. Zdzisław Bojanko. Urodził się 1 sierpnia 1934 roku w miejscowości Grabiny. Pochodził z rodziny wielodzietnej. Jego rodzice Władysław i Rozalia Bojanko, wychowywali dziewięcioro dzieci. Śp. Zdzisław w 1961 roku przyjechał do Ludwikowic Kłodzkich i podjął pracę w noworudzkich kopalniach. Rok później ożenił się z Elżbietą Wilmańską. W tym małżeństwie urodziło się dwóch synów Kazimierz i Tomasz. W 1977 roku państwo Bojanko przeprowadzili się do Jugowa. W 1986 roku pan Zdzisław przeszedł na emeryturę. W 1993 roku państwo Bojanko przeżyli wielką tragedię, w wieku 15 lat tragicznie zmarł ich młodszy syn Tomasz. W 2006 roku zmarła jego żona Elżbieta. Śp. Zdzisław cieszył się posiadaniem wnuczki Emilii. Do końca życia, pomimo szwankującego zdrowia, uczestniczył w życiu religijnym naszej parafii.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.