Dodano: 2014-04-12, ¶p. Aniela Nowak

W dniu 8 kwietnia 2014 roku zmarła nasza parafianka ¶p. Aniela Nowak, zamieszkała w Jugowie przy ulicy Sitów. ¦p. Aniela urodziła się 26 paĽdziernika 1926 roku w Nadwórnej koło Stanisławowa. Wychowywała się w wielodzietnej rodzinie Katarzyny w Franciszka Machaj, wraz z czwórk± rodzeństwa. W 1943 roku została wywieziona na roboty do Austrii i tam ciężko pracowała u bauera. W 1945 roku powróciła do Polski i po krótkim pobycie w Opolu, przyjechała na Dolny ¦l±sk wraz z mam± i rodzeństwem. Ojciec zmarł w Opolu. W 1948 roku zawarła zwi±zek małżeński w Jugowie z Antonim Nowakiem, który pracował jako górnik w miejscowych kopalniach. Pani Aniela zajmowała się domem i przez pewien czas pracowała w ZPJ. W 2004 roku owdowiała. Sp. Aniela cieszyła się posiadaniem czwórki dzieci ( jeden syn  zmarł) trójki wnuków i trójki prawnuków. Do końca życia mieszkała wraz z synem. Zmarła zaopatrzona ¶więtymi sakramentami.

Wieczne odpoczywanie racz jej da Panie.