Dodano: 2014-00-30, śp. Maksymilian Sikorski

W dniu 30 stycznia odszedł na spotkanie z Panem Bogiem, w wieku 89 lat nasz parafianin, mieszkaniec Jugowa śp. Maksymilian Sikorski. Urodził się 4 stycznia 1925 roku w miejscowości Jelna, koło Nowego Sącza, w rodzinie Julii i Ignacego.  W 1955 roku przyjechał do Jugowa za pracą. Przez 25 lat pracował w noworudzkich kopalniach, jako górnik dołowy. W 1958 roku zawarł związek cywilny a 17 sierpnia 1959 roku ślub kościelny w naszej jugowskiej świątyni z Teresą Kuczyńską. Ślubu państwu Sikorskim udzielił ks. Albin Jończyk. Śp. Maksymilian wychował czwórkę  dzieci – 3 synów i 1 córkę.   Cieszył się posiadaniem czterech wnuków, pięciu wnuczek, oraz czwórki prawnuków. Śp. Maksymilian zmarł w swoim mieszkaniu przy ulicy Robotniczej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.