Dodano: 2020-04-06, śp. Maria Adamska

W wieku 79 lat  dnia 03.03.2018r odeszła do Pana, nasza parafianka mieszkanka Jugowa śp. Maria - Teresa Adamska. Choć Maria to jej pierwsze imię, bardziej znana była jako Teresa Adamska. Pani Teresa urodziła się 12.01.1939r w Fenain we Francji, w rodzinie Rozalii i Tomasza Obuchowskich jako ich jedyne dziecko. W wieku 7 lat przyjechała z rodzicami do Jugowa transportem z Francji.

Gdy miała 15 lat zmarł jej ojciec, dlatego dosyć  wcześnie musiała rozpocząć  pracę zawodową. Wiele lat pracowała jako ekspedientka w sklepie w Jugowie należącego do Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska", naprzeciw Kościoła. W 1958 r. wyszła za mąż za Augustyna Adamskiego z którym doczekała się syna Ryszarda i córki Marioli. Wspólnie cieszyli się z dwójką wnucząt: Sabinki i Tomaszka. W 1989 roku w wieku 57 lat zmarł jej ukochany mąż.

Niedługo po tym przeszła na rentę rodzinną i żyła razem z mamą Rozalią i córką. W 2000 roku doczekała się jeszcze jednego wnuka Michałka. W 2002 roku w wieku 93 lat zmarła mama Teresy Rozalia. W 2011 roku zdiagnozowano u niej chorobę która, pomału zabierała jej pamięć i wyniszczała organizm. Zmarła w Szpitalu w Nowej Rudzie 03.03.2018r. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.