Dodano: 2020-04-06, śp. Ryszard Dragun

W dniu 13 stycznia 2018 roku zmarł w swoim domu, w otoczeniu rodziny, po długiej chorobie śp. Ryszard Dragun. Pan Ryszard urodził się 29 kwietnia 1956 roku w Jugowie. Wychowywał się wraz z trójką rodzeństwa w  rodzinie państwa Wiktora i Katarzyny, którzy na nasze tereny przybyli ze wschodu. Po ukończeniu jugowskiej szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Noworudzkiej szkole wielobranżowej. Po jej ukończeniu przez pewien czas pracował w Kłodzku, a następnie aż do renty w Nadleśnictwie Jugów. W 1981 roku zawarł w naszej parafii sakramentalny związek małżeński z Olgą Posiłek. W tym związku państwo Dragunowie doczekali się czwórki dzieci i cieszyli się posiadaniem trójki wnuków. Od 16 lat bardzo poważnie chorował. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.