Dodano: 2020-04-05, śp. Kazimierz Sołobodowski

W dniu 04.03.2018r. zmarł w domu po ciężkiej chorobie w otoczeniu najbliższych Kazimierz Sołobodowski zam. w Jugowie przy ul. Małachowskiego 6. Pan Kazimierz urodził się 30.05.1923r. w Brodnicy w rodzinie Waleriana i Ludwiki Sołobodowskich, w której wychowywał się z dwiema siostrami i czterema braćmi. Dzieciństwo spędził ciężko pracując na przymusowych robotach w obozie pracy w Niemczech.  W 1945r. wrócił do Polski i ożenił się z Gertrudą Tomaszewską. Poszukując lepszego życia w 1946 roku przyjechał do Jugowa, gdzie zamieszkał na stałe. Pracował w Hucie Barbara i w Kopalni Nowa Ruda. Będąc już emerytem przepracował jeszcze kilka lat w Przedszkolu w Jugowie. Owdowiał w 2014r. po 69 latach zgodnego małżeństwa.

Doczekał się dwóch córek, jednej wnuczki, czterech wnuków, czterech prawnuczek, trzech prawnuków i jednej praprawnuczki. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jugowie.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.