Dodano: 2014-02-03, Michał i Stefania Jędorowicz

6 stycznia w uroczystość Trzech Króli piękny jubileusz – sześćdziesięciolecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili państwo Michał i Stefania Jędorowicz.

Pan Michał Jędorowicz urodził się 21 marca 1931 roku w Budzanowie koła Tarnopola. Na tereny ziemi kłodzkiej przyjechał w 1949 roku i zamieszkał w Ścinawce. Jego żona Stefania Jęcek urodziła się 17 marca 1930 roku w Wójcinie koło Piotrkowa Trybunalskiego. W 1947 roku wyemigrowała w poszukiwaniu lepszego życia do Słupca. W 1953 roku zawarli związek małżeński w kościele w Ścinawce Średniej. W Jugowie mieszkają od 1959 roku. Pan Michał był przez wiele lat leśnikiem, pani Stefania przez wiele lat pracowała w przędzalni i w szkole. Państwo Jędorowicz cieszą się posiadaniem czwórki dzieci, dziewięcioro wnuków i dwójki prawnuków. Mieszkają przy ulicy Brzozowej.