Dodano: 2014-02-03, Państwo Czesław i Danuta Jedziniak

Pan Czesław Jedziniak urodził się 14.VII.1932 roku we Francji, do której jego rodzice wyjechali za chlebem. Ojciec pracował w tamtejszych kopalniach. We wrześniu 1946 roku wraz z rodzicami i rodzeństwem wrócili do Polski i osiedlili się w Jugowie. Pan Czesław uczęszczał tutaj do szkoły podstawowej, oraz górniczej.

Następnie zaczął pracować na kopalni. W 1953 roku ożenił się Danutą Krechowską, urodzoną 5 kwietnia 1933 roku na Wołyniu w miejscowości Równo. Ponieważ ojciec posiadał tam majątek ziemski, został wywieziony, wraz z rodziną na Syberię – Archangielsk. W 1945 roku pozwolono im wrócić do Ojczyzny. Wraz z całą rodziną (rodzice i czworo rodzeństwa) osiedlili się w pobliskim Woliborzu. Po ślubie pani Danuta przeprowadziła się do Jugowa, w którym wraz z mężem mieszkają do tej pory. W tym roku będą obchodzili 60 rocznicę ślubu.