Dodano: 2014-02-03, Pani Teodora Krzemińska

Jedną z mieszkanek, która od 1946 roku mieszka w Jugowie jest pani Teodora Krzemińska. Urodziła się 27 listopada 1927 roku w Mieczysławowie na kielecczyźnie. Po II wojnie światowej, w czasie wielkiej migracji ludności przybyła na tereny zachodnie, które po wojnie przypadły Polsce i od listopada 1946 roku mieszka w Jugowie.

Pani Teodora pamięta te czasy, które były bardzo niespokojne – jedni opuszczali Jugów, inni go zasiedlali. Teodora Rejowska 26. XII. 1953 roku zawarła w naszym kościele sakramentalny związek małżeński z Janem Krzemińskim. W tym związku urodziła trójkę dzieci. W 1983 roku owdowiała. Posiada także pięcioro wnuków i sześcioro prawnuków. Początkowo pracowała w Zakładzie krawieckim a następnie w tzw. ‘okuciach’ na ulicy Fabrycznej. Pani Teodorze życzymy wielu łask Bożych i zdrowia.