Dodano: 2014-02-03, Pani Janina Hajduk

Jedną z najdłużej zamieszkujących Jugów mieszkanek jest pani Janina Hajduk zd. Filip. Urodziła się 24.IV.1935 roku w Rzepniowie woj. Tarnopol, na dawnych kresach Rzeczpospolitej. Rodzina Filipów w czasie wojny została wywieziona na Sybir. Dzieci pracowały przy wyrębie drewna a ojciec przy jego spływie. W 1946 roku wraz z ojcem i sześciorgiem rodzeństwa przybyli, po zwolnieniu z katorgi sybirskiej do Jugowa.

Matka pani Janiny zmarła na wschodzie, tak że wychowanie siedmiorga dzieci spadło na ramiona ojca. W 1956 roku Janina Filip wyszła za mąż za Edwarda Hajduka. Ślub wzięli w naszym jugowskim kościele. Edward pracował na kopalni, natomiast pani Janina zajmowała się gospodarstwem domowym. W 69 roku życia zmarł mąż Edward. Od tego czasu pani Janina mieszkała samotnie przy ulicy Słowiańskiej. Od trzech lat przebywa w Domu Pomocy Społecznej w Jugowie.