Dodano: 2014-02-03, Pani Małgorzata Wiśniewska

Pani Małgorzata Wiśniewska (Cichocka) do Jugowa przybyła w październiku 1947 roku z Kełpin koło Działdowa. Na ziemie zachodnie przyjechała wraz ze swoim narzeczonym Tadeuszem Wiśniewskim, z którym w tymże październiku 1947 roku zawarła sakramentalny związek małżeński w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Urodziła się 13.VII. 1926 roku w Kiełpinach, w których mieszkała aż do wyjazdu wraz z rodzicami i trójką rodzeństwa.

Po przybyciu do Jugowa i po ślubie, Tadeusz podjął pracę w kopalni węgla kamiennego w Przygórzu. Przez pewien czas pracował w kopalni na Pniakach. Pani Małgorzata zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa i wychowaniem dwóch córek. W 1990 roku owdowiała po śmierci męża Tadeusza. Pani Małgorzata cieszy się posiadaniem wnuczki i jednej prawnuczki. Ciekawostką jest to, że od samego początku mieszka na jednej ulicy, na Sitowiu. Pani Małgorzata mimo 86 lat cieszy się dobrym zdrowiem i często modli się z nami w kościele w Przygórzu. Plurimos Annos pani Małgorzato.