Dodano: 2013-03-25, Tadeusz i Janina Kwiecień

Pan  Tadeusz  Kwiecień do Jugowa przybył w 1946 roku. Urodził się 27 września 1929 roku w Węchocku, w rodzinie Józefa i Antoniny. Pochodzi z licznej rodziny, w której było dziewięcioro rodzeństwa. Po zakończeniu wojny ojciec i brat musieli uciekać z rodzinnych stron, ze względu na swoją działalność w AK. W Jugowie p. Tadeusz  znalazł pracę na kopalni. W 1952 roku, na Boże Narodzenie, ożenił się w naszej Jugowskiej parafii z Janiną Koper, która urodziła się 1 stycznia 1934 roku we Francji, do której rodzice Genowefa i Marian wyjechali, za chlebem. W 1946 roku, wraz z rodzicami i trójką rodzeństwa przyjechali do Jugowa. Tutaj Janina przez pewien czas, pracowała w „Społem” a następnie zajmowała się wychowaniem trójki dzieci. Państwo Kwiecień cieszą się posiadaniem pięciorga wnucząt i trzech prawnuków. Na Boże Narodzenie obchodzili sześćdziesiątą rocznicę ślubu.