Dodano: 2012-11-25, Jan i Wanda Kowalczyk

Pan Jan Kowalczyk urodził się 15.08.1929 r. w Jabłonówce Polskiej, na Kresach Wschodnich. 10. 02.1940r. został przymusowo wywieziony wraz z ojcem , macochą i bratem Kazimierzem na Syberię ( w Muraszy urodził się jeszcze jeden brat Józef , który zmarł w Jugowie w 2001r.) Na Syberii zajmował się końmi i pracował przy wyrębie lasu . W 1946r. wraz z rodziną przyjechał do Jugowa . Tutaj objął gospodarstwo rolne . W 1955r. w naszym kościele wstąpił w związek małżeński z Wandą Nowak ur.14.10.1936r. w Salambry we Francji . Pani Wada przyjechała do Jugowa z rodzicami i dwoma braćmi . Wraz z mężem prowadzili gospodarstwo rolne przy ul. Słowiańskiej . Po spaleniu się zabudowań kupili gospodarstwo przy ul. Spokojnej gdzie mieszkają do dziś . Mają dwóch synów Andrzeja i Bogusława , a także doczekali się dwóch wnuków Radka i Sylwka . Pan Jan jest jednym z pierwszych polskich  osadników, który pojawił się w Jugowie po zakończeniu II wojny światowej. W tym roku wraz z żoną obchodzą 57 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Plurimos Annos.