Dodano: 2013-10-04, Jan i Jadwiga Kalitowscy

Piękny jubileusz, 55- lecia zawarcia związku małżeńskiego, obchodzili  na mszy św. 11 października nasi parafianie, mieszkańcy Przygórza, państwo Jadwiga i Jan Kalitowscy.

Pani Jadwiga urodziła się 7 grudnia 1939 roku w Lidzbarku koło Działdowa, w licznej rodzinie państwa Szatkowskich, w której było sześcioro dzieci. W 1956 roku przyjechała w nasze strony do swojej cioci i rozpoczęła pracę w ZPJ w Nowej Rudzie, w których pracowała do emerytury. Tutaj też poznała swojego przyszłego męża Jana, który urodził się 23 października 1937 roku w miejscowości Sugajno koło Brodnicy. Na ziemie zachodnie przybył w 1953 roku, wraz z mamą i rodzeństwem.  4 października jubilaci wzięli ślub w Drogosławiu. Sakrament małżeństwa pobłogosławił ówczesny proboszcz ks. Sadowy.

Państwo Kalitowscy od 1975 roku mieszkają w Przygórzu. Pan Jan cały czas pracował na kopalni. Szmaragdowi jubilaci wychowali trzy córki i jednego syna. Doczekali się 10 wnuków i 5 prawnuków.

Drodzy Jubilaci. Kolejnych wspaniałych jubileuszy życzymy . Pluri