Dodano: 2014-03-21, Pan Bronisław Gajda

Pan Bronisław Gajda jest jednym z pierwszych mieszkańców Jugowa, którego rodzina zasiedlała ziemie zachodnie po II wojnie światowej. Urodził się 28 września 1927 roku w miejscowości Ostrawy k/Częstochowy. Gdy jego ojciec, po pobycie we Francji, przybył wraz z grupą repatriantów do naszej miejscowości, do Jugowa sprowadził swoją rodzinę, min. Bronisława. W 1950 roku ożenił się z Kazimierą Tomaszewską. Ślub zawarli w naszym jugowskim kościele. Pan Bronisław w kopalni w Przygórzu zaczął pracować zaraz po powrocie z wojska w 1948 roku. Jego żona zmarła w 2003 roku po 53 latach małżeństwa. Państwo Gajdowie mieli jedną córkę. Doczekali się także dwóch wnuczek i trzech prawnuków. Pan Bronisław mieszka przy ulicy Spokojnej.