Dodano: 2014-03-15, Pani Elżbieta Ławniczak

Pani Elżbieta Ławniczak urodziła się 15 października 1929 roku w miejscowości Czerniowce na dawnych kresach, w rodzinie Marii i Franciszka Roboteckich. W 1946 roku wraz z rodzicami przyjechali do Nowej Rudy i zaraz potem zamieszkali Przygórzu, gdyż ojciec dostał pracę w tutejszej hucie Barbara. Państwo Roboteccy przyjechali na te tereny jako repatrianci, wraz z piątką dzieci. Tutaj urodziła się jeszcze trójka. Pani Elżbieta była najstarszą z rodzeństwa i pracowała na stołówce górniczej jako pomoc kuchenna. 15 lutego 1947 roku wyszła za mąż za Józefa Ławniczaka, który pracował trochę jako kowal oraz zatrudnił się na kopalni. Ślub wzięli w parafii Dzikowiec, ponieważ podział  na parafie nie był wtedy jeszcze dokładnie ustalony. Ślubu państwu Ławniczakom udzielił ks. Michał Dutkiewicz. Po wyjściu za mąż, pani Elżbieta zrezygnowała z pracy i zajmowała się domem oraz wychowaniem pięciorga dzieci.  Po usamodzielnieniu się dzieci zatrudniła się w tutejszych zakładach (dzisiejszy ZPAS) i tam pracowała aż do emerytury. W 1993 roku owdowiała. Oprócz dzieci p. Elżbieta cieszy się posiadaniem 11 wnuków oraz 15 prawnuków.